Jak vybrat vhodnou sekačku na trávu

Jak vybrat vhodnou sekačku na trávu

Pokud se rozmýšlíte, jakou si pořídit sekačku na trávu, musíte si položit několik základních otázek. A to z toho důvodu, abyste si vybrali opravdu kvalitní a spolehlivé zařízení.

Před zakoupením sekačky byste si měli uvědomit, na jaký terén je sekačka určena. Pokud jde o široký a hustý travnatý porost, je vhodnější si zakoupit benzínovou sekačku s pojezdem či bez pojezdu. Velmi důležitá je také velikost sečené plochy. Podle toho si musíte vybírat záběr sekačky.

Důležité je také určení, k čemu sekačku budete používat. Podle toho si pak musíte vybírat mezi motorovými sekačkami elektrickými a motorovými sekačkami benzínovými. Pro větší, rozlehlejší zahrady jsou vhodné sekačky na trávu s pohonem. Tento pohon usnadňuje pohybování se sekačkou. Okamžitě po stlačení madla se sekačka rozjede vámi požadovaným směrem. Sekačky bez pohonu jsou vhodné spíše pro menší zahrady nebo pro zahrady s rovným povrchem.

Pokud chcete při sekání rovnou mulčovat, pořiďte si sekačku s mulčovacími noži. Mulčování zabraňuje růstu plevelu, takže trávu nemusíte tak často sekat. Tráva se pomocí mulčovacích nožů rozemele na malé kousky, které fungují přímo jako hnojivo. Navíc se posekaná tráva nemusí sbírat do sběrných košů.

Dále je nutné zvážit, jak velký sběrný koš budete potřebovat. Čím je koš větší, tím více času strávíte sekáním trávy a méně často chodíte koš vysypávat. Pokud si ovšem pořídíte velký koš, počítejte s tím, že manipulace se sekačkou bude náročnější.

Sekačky můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách či pomocí internetových obchodů. K nejznámějším značkám sekaček na trávu patří Hecht, SOLO, Partner nebo Husqvarna.

O webu

Naše webové stránky jsou věnovány zahradnímu pomocníku – benzínové sekačce. Dozvíte se zde, jaké jsou výhody těchto sekaček a kde má smysl je využít. Jaký je rozdíl mezi sekačkami s pojezdem a bez pojezdu a kde je dobré je využít. Poradíme vám, na co se při koupi sekačky zaměřit a na co si dát pozor. Dále vám představíme 5 náhodně vybraných benzínových sekaček, a povíme vám o nich základní informace. To vše se dozvíte na našem webu.

Stránky webu