Benzínové sekačky s pojezdem

Benzínové sekačky s pojezdem

Druhým typem benzínových sekaček jsou sekačky s pojezdem. Díky nim nebude sekání trávy pouze nudnou záležitostí, ale zábavou. Tyto sekačky mají vlastní pohon, takže ji nemusíte těžce tlačit před sebou. Jednou zcela samy. Vaší jedinou úlohou je určovat směr jízdy sekačky.

Benzínové sekačky s pojezdem jsou vhodné zejména pro rozlehlejší travnaté plochy. Tyto sekačky bývají velmi často vybaveny více rychlostními a variabilními typy pojezdů. Kromě toho mají celou dalších výhod, které vám usnadní práci na zahradě. Svoje uplatnění najdou zejména na obtížnějším terénu.

Při výběru sekačky se zaměřte také na objem sběrného koše. Že je koš plný poznáte podle toho, že manipulace se sekačkou se stává namáhavější. Pokud nebudete chtít trávu sbírat do koše, můžete ji použít k  mulčování. A to tak, že dovnitř sekačky vložíte mulčovací vložky. U těchto sekaček můžete střídat mulčování, sběr do koše nebo vyhazování dozadu.

Vyspělejší typy sekaček jsou vybaveny systémem ADS, který umí přizpůsobovat rychlost jízdy vaší chůzi. Startování sekačky nemusí být vždy snadná záležitost. Proto, máte-li se startováním problém, pořiďte si sekačku se startérem. Díky němu bude startování snadnější.

K hlavním výhodám těchto sekaček patří zejména nezávislost na zdroji energie, mají spolehlivé a výkonné motory, robustní šasi a především nejsou nijak náročné na údržbu a obsluhu.

Na trhu jsou k dostání různé typy sekaček bez pojedu. Kromě těch značkových můžete zakoupit i neznačkové sekačky, které se dají pořídit v hypermarketech nebo různých obchodních sítí, jako je třeba Mountfield. Ovšem ty nejsou tak kvalitní, aby snesly velkou zátěž.

O webu

Naše webové stránky jsou věnovány zahradnímu pomocníku – benzínové sekačce. Dozvíte se zde, jaké jsou výhody těchto sekaček a kde má smysl je využít. Jaký je rozdíl mezi sekačkami s pojezdem a bez pojezdu a kde je dobré je využít. Poradíme vám, na co se při koupi sekačky zaměřit a na co si dát pozor. Dále vám představíme 5 náhodně vybraných benzínových sekaček, a povíme vám o nich základní informace. To vše se dozvíte na našem webu.

Stránky webu