Benzínová sekačka

Benzínová sekačka

Sekačky na trávu jsou dnes neodmyslitelnou součástí domu se zahradou. Hlavním úkolem sekaček je udržovat trávník pěkně zarovnaný. Pokud si chcete pořídit pravý anglický trávník, pořízení benzínové sekačky je pro vás tou pravou volbou.

V současné době je možné zakoupit různé druhy sekaček na trávu. Mezi ty nejmodernější pak patří roboti, které trávník posekají za vás. Pro menší travnaté plochy jsou určeny především elektrické sekačky. Velice oblíbené jsou ovšem také benzínové sekačky, kterým se věnujeme na našich stránkách. Jsou především určeny pro ty z vás, kteří od sekaček očekávají vysoký výkon.

Benzínové motorové sekačky jsou velice vhodné do míst, kde nemáte možnost zapnout sekačku do elektrické zástrčky. Tyto sekačky jsou tedy vhodné na větší travnaté plochy, jako jsou golfová či fotbalová hřiště, parky, atp.

Motorové benzínové sekačky mají celou řadu výhod. Kromě vysokého výkonu je to také volnost při sekání. Tedy, neomezuje vás žádný kabel, který musíte za sebou tahat, jak je tomu u elektrické sekačky na trávu. K nevýhodám těchto sekaček patří vyšší hlučnost, spotřeba paliva a vysoká pořizovací cena.

Základní rozdělení benzínových sekaček je na sekačky s pojezdem a bez pojezdu. Jednotlivým typům se budeme více věnovat na následujících stránkách.

Pokud jste náročnějším zákazníkem, jistě vás zaujme nabídka benzínových sekaček, které nesou označení 5 in 1. To znamená, že kromě sekání trávy snadno zvládají také sběr trávy, pojezd, mulčování a boční výhoz trávy. Mulčování je metoda, která se využívá v zahradnictví. Je o obsypání či pokrytí okolí rostliny materiálem. Mulčování se provádí z toho důvodu, aby se kolem rostlin nemnožil plevel.

Všechny sekačky potřebují pravidelnou údržbu. Budete-li vyměňovat řemen, vždy se pečlivě řiďte návodem, který dostanete při zakoupení sekačky. Díky správnému udržování vám sekačka bude velice dobře sloužit po celé roky.

O webu

Naše webové stránky jsou věnovány zahradnímu pomocníku – benzínové sekačce. Dozvíte se zde, jaké jsou výhody těchto sekaček a kde má smysl je využít. Jaký je rozdíl mezi sekačkami s pojezdem a bez pojezdu a kde je dobré je využít. Poradíme vám, na co se při koupi sekačky zaměřit a na co si dát pozor. Dále vám představíme 5 náhodně vybraných benzínových sekaček, a povíme vám o nich základní informace. To vše se dozvíte na našem webu.

Stránky webu